Чергова сесія Ізяславської районної ради відбулась 29 квітня

На сесію з 60-ти народних обранців прибув 51 депутат. Також в її роботі взяли участь заступники голови райдержадміністрації, начальники структурних підрозділів РДА, керівники силових структур району, міський та сільські голови. Розпочав та провів засідання голова районної ради Михайло Борисюк. Михайло Степанович, як зазвичай, перед початком розгляду питань порядку денного ознайомив присутніх із відповідями, які надійшли на звернення та запити з вищестоящих органів. Майже всі вони не задовольнили вимог депутатського корпусу, хіба що відповідь Хмельницької облдержадміністрації, яка пообіцяла дослухатись пропозиції щодо призначення на посаду голови райдержадміністрації Миколи Камінського. 

Першими із запланованих питань розглядались депутатські запити Віктора Петровського, Миколи Рижика та Олексія Бритковського. Зокрема, Віктор Петровський направив запит до Ізяславского БТІ щодо видачі та виготовлення документів на право власності на бувший Плужненський біоміциновий завод. Голова ради відразу поінформував, що за даними БТІ подібні документи не виготовлялись. Запит Олексія Бритковського щодо зниження цін на лабораторні дослідження для жителів Клубівської сільської ради, які обслуговуються Клубівською лінійною лікарнею, було направлено до керівництва «Укрзалізниці». А відповідь, яка надійшла на запит Миколи Рижика щодо придбання приміщення під офіс Партії регіонів та оргтехніки, його не задовольнила. Тому контроль над його подальшим розглядом не призупинено. 

Враховуючи попередню плідну роботу в комісіях, депутати швидко затвердили звіти про виконання ряду програм, прийняли додаткові цільові програми, затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель, надали матеріальну допомогу для 8 громадян, затвердили розпорядження голови районної ради, які були ним прийняті ним в міжсесійний період, надали згоду підзвітним установам на передачу майна.

Найбільшою інтригою цієї сесії було обрання заступника голови районної ради. Його вибори, процедура яких передбачає таємне голосування, відбувались у 2 тури, в яких взяв участь 51 депутат. В числі претендентів на цю посаду були вчитель Васьківецької ЗОШ Валентина Кукуріка (ВО «Батьківщина»), директор районного РБК Володимир Левченко (ВО «Свобода») та директор Сахновецької ЗОШ Віктор Яцков («Єдиний центр»). Під час першого голосування Володимир Левченко отримав підтримку 6 депутатів, Валентину Кукуріку та Віктора Яцкова підтримали по 19 депутатів, не підтримали жодного – 7. У другому турі, до якого потрапили освітяни, набрати необхідний 31 голос не вдалось нікому. Валентину Кукуріку підтримали 22 народних обранці, а Віктора Яцкова – 20, не підтримали жодного 9 депутатів. Тому обрання заступника було узгоджено провести на позачерговій сесії після травневих свят. Хто ж буде в числі наступних кандидатів – допоки не відомо. Сподіваємось, що невдовзі з’явиться така людина, яку підтримає більшість, і в цьому питанні нарешті буде поставлено крапку.


В.Сложинський