Питання безпечної експлуатації є найважливішими на Хмельницькій АЕС

Однією із форм роботи Хмельницької обласної ради є проведення Дня депутата, під час якого народні обранці мають можливість ознайомитись з підприємствами Хмельниччини. Цього разу, 8 листопада 2017 року, депутати обласної ради відвідали  найпотужніший промисловий об’єкт регіону – Хмельницьку АЕС, яка виробляє 18,3% від всієї товарної продукції області. Під час відвідин найважливіші питання технології виробництва коментував генеральний директор Микола Сергійович Панащенко.

                Питання підготовки кадрів надзвичайно важливі для такого підприємства, як атомна електростанція, і є визначальним фактором стабільної роботи. Тому спочатку представники облради відвідали навчально-тренувальний центр Хмельницької АЕС, де проходить професійну підготовку та підтвердження кваліфікації персонал. Микола Сергійович разом зі своїм заступником з підготовки персоналу Володимиром Ісуповим ознайомили депутатів із системою підготовки кадрів, відвідали навчальні аудиторії, продемонстрували технологічні макети і повномасштабний тренажер. Саме тут проходить практичну підготовку оперативний персонал, який має право управління  реакторною установкою. Ознайомившись із технологією виробництва електроенергії на ХАЕС, депутати мали можливість відвідати машинну залу та блочний щит управління діючого другого енергоблока, звідки ведеться контроль та управління всіма технологічними процесами.

            Майбутня перспектива недобудованих конструкцій третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС на сьогодні найбільш обговорювана тема серед громадськості регіону. Тому на власні очі побачити енергоблоки стало головною метою відвідування Хмельницької АЕС представниками депутатського корпусу.

Про поточний стан справ детально розповіли генеральний директор Микола Панащенко та його заступник з капітального будівництва Олег Рахлінський. Зокрема, вони повідомили, що громадські слухання з питань будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС були проведені в регіоні розташування ще у 2011 році, проте вибір нового постачальника і типу реакторної установки призвели до змін техніко-економічних показників будівництва. Саме тому необхідно донести до громадськості додаткову інформацію про зміни, внесені у техніко-економічне обґрунтування. Про організацію консультацій з громадськістю радились атомники під час зустрічі з депутатами.

На завершальному етапі відвідин Микола Сергійович представив депутатам, що завітали на ХАЕС, найважливіші напрями роботи підприємства, зосередивши увагу присутніх на аспектах безпечної роботи: «Трудовий колектив Хмельницької АЕС в останні роки демонструє стійку позитивну динаміку та безпеку у виробництві електричної енергії, міцно утримує технічне, технологічне лідерство та високий професіоналізм у роботі серед АЕС України. Але насамперед, на Хмельницькій АЕС найбільш пріоритетними є питання безпечної експлуатації», - наголосив Микола Панащенко.

Депутати ознайомились з інформацією щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока, який спливає у грудні 2018 року, а також щодо будівництва третього та четвертого енергоблоків ХАЕС. Представники громад цікавились питаннями отримання субвенцій з державного бюджету місцевими бюджетами на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження. Серед іншого запитували про преференції населення при будівництві нових енергоблоків, вплив під час експлуатації діючих та нових енергоблоків на навколишнє середовище. На всі запитання депутати отримали вичерпні фахові відповіді присутніх фахівців атомної електростанції.

Насамкінець, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний подякував за теплий прийом: «Підприємство вражає своєю потужністю та масштабами. Особливо зачаровують усіх розповіді про об’єкти та обладнання  генерального директора Миколи Панащенка. Ми побачили, що на станції сформований потужний фаховий колектив та переконалися в тому, що питання безпечної експлуатації є найпріоритетнішими на Хмельницькій АЕС».

Довідково

Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електростанція» Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» - найпотужніше підприємство Хмельниччини.

За інформацією www.xaec.org.ua