Депутати розглянули не лише заплановані питання

29 квітня, в залі засідань райдержадміністрації відбулась сорок друга сесія районної ради шостого скликання. В роботі засідання разом із депутатами взяли участь народний депутат України Андрій Шинькович, депутат обласної ради Петро Павлюк, заступники голови райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів адміністрації, прокурор району, в.о. начальника Ізяславського РВ УМВС, представники військового комісаріату, міський та сільські голови.  Провів засідання голова районної ради Михайло Борисюк.
На початку засідання голова районної ради Михайло Борисюк та перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук за багаторічну сумлінну працю та з нагоди 70-річчя від дня народження вручили спільну грамоту районної ради та райдержадміністрації депутату районної ради Валентину Климчуку.     
Перед тим, як перейти до розгляду основних питань голова районної ради ознайомив присутніх із відповідями, які надійшли від вищих органів влади на звернення депутатів. На думку Михайла Степановича, яку підтримали й всі присутні у залі, дані відповіді жодним чином не задовольняють порушених питань у зверненнях і є банальними відписками. Зокрема, відповідь на звернення щодо необґрунтованого підвищення цін на товари першої необхідності та тарифів на житлово-комунальні послуги, що призводять до зубожіння населення, побудована на необхідності виконання прийнятої законодавчої бази, яка регулює затверджені тарифи. Відповідь Міністерства регіонального розвитку та ЖКГ на звернення щодо невиплати субвенції з державного бюджету на компенсацію ризику населенню, що проживає в зоні спостереження ХАЕС була більш оптимістичною. Зокрема, міністерство повідомило, що на даний час готуються необхідні документи для проведення фінансування, яке надійде цього року, і, крім того, буде повернута й заборгованість по даній субвенції минулого року.
Після розгляду звернень слово для виступу було надано народному депутату Андрію Шиньковичу, який інформував депутатів про власну депутатську діяльність та надав відповіді на питання активу району. 
Перед тим, як перейти до розгляду порядку денного, народні обранці за пропозицією голови районної ради вирішили розібратись у ще одному досить важливому питанні – реконструкції поліклініки Ізяславської ЦРЛ, адже останніми днями ця тема досить жваво обговорюється жителями району через ймовірну загрозу ще одного обвалу цієї будівлі. Першим з цього приводу виступив начальник відділу містобудування та архітектури РДА Сергій Франков. Він проінформував, які роботи були виконані на даному об’єкті, але, на жаль, 24 листопада 2013 року стався обвал будівлі. Тому відразу були викликані спеціалісти з Київського науково-дослідного інституту будівельного виробництва, який дав своє заключення та вказав на 4 основні причини обвалу: неякісна кладка цегли; завищені шви при кладці цегли; неякісний цементний розчин; відсутність захисту від атмосферних опадів, які накопичились на рівні 1-го поверху. Далі, після вивчення пропозицій та цін на виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення подальших робіт, було прийнято рішення залучити Рівненський інститут водного господарства, який розпочав виготовлення даної документації. За висновками спеціалістів цього закладу, в будівлі, крім того, ще й неякісно були вкладені плити перекриття. Тобто, за усіма висновками дані недоліки були допущені при будівництві об’єкта, а вини підрядника, який проводив роботи з реконструкції, встановлено не було. На даний час Рівненський інститут водного господарства виготовив проектно-кошторисну документацію на відновлювальні роботи з проведенням підсилення усіх конструкцій. Пакет цих документів 3 квітня пройшов експертизу в державному підприємстві «Укрінвестбудекспертиза» м.Хмельницький. Зокрема, проектною документацією передбачається підсилення усіх стін металевими обоймами, просочення стін спеціальними розчинами для зміцнення кладки цегли, розширення площі опори плит перекриття. Після проведення комплексу цих робіт, конструктори дають гарантію, що таким чином стійкість цієї будівлі буде забезпечена на сто відсотків. Також Сергій Іванович підтвердив, що тріщина в одній стіні після зими дійсно розширилась. Але, незважаючи на ризики, підрядник ТОВ «Ізяславтрансбуд» готовий розпочати за свої кошти розбирання заваленої частини будівлі. 
Після виступу Сергія Франкова свою пропозицію з даного питання висловив депутат районної ради Микола Рижик. За словами Миколи Михайловича, зважаючи на те, що на реконструкцію цієї будівлі були затрачені великі кошти, а дозвіл на початок робіт власними дозвільними документами давали певні компетентні органи, необхідно їх притягнути до відповідальності. Крім того, він вважає за недоцільне повністю припиняти роботу інфекційного відділення, а особливо категорично проти перенесення цього відділення в приміщення колишнього тубдиспансеру, адже навіть стіни цієї будівлі є носіями туберкульозної палички.
Далі до обговорення даної теми долучився й міський голова Валентин Паньковський, який в складі комісії по обстеженню аварійного стану поліклініки 26 квітня був безпосередньо на обваленому об’єкті. Як говорить міський голова, новопризначений голова райдержадміністрації Борис Яцков з перших днів своєї роботи виділив для себе основні пріоритетні напрямки соціально-економічного розвитку району. І одним із них є завершення реконструкції поліклініки. Зі слів Бориса Олександровича, з 24 по 26 квітня на одній зі стін помітно збільшилась тріщина. Тому міський голова вважає, що дії щодо забезпечення безпеки людей з боку керівника адміністрації були доречними. Адже в складі комісії працював судово-будівельний експерт Міністерства юстиції України В.П.Кутя, який при поверхневому огляді запевнив, що стіна з тріщиною може впасти в будь-яку хвилину. Його думка була, що під час експлуатації даної будівлі не було забезпечено нормального відведення води в результаті чого просіли фундаменти. Але жодна експертиза не давала заключень щодо просідання фундаментів. Тому експерт висунув іншу гіпотезу – неякісна кладка цегли. В решті комісія склала акт про те, що наочно вдалось побачити. Одночасно дійшли до спільної думки -  необхідно залучити комісії різних рівнів та досконало вивчити технічний стан будівлі. Адже зараз точно ніхто не може сказати – буде ще один обвал чи ні. Тому до того часу, коли запрацює комісія, вирішили прийняти відповідні заходи безпеки. Перш за все, було вирішено призупинити роботу інфекційного відділення лікарні, адже при обвалі будівельні рештки можуть розлітатись на багато метрів, а також розширити межі будівельного майданчика на безпечну відстань. Щодо притягнення до відповідальності винних осіб, то за словами Валентина Станіславовича, тієї організації, яка робила обстеження технічного стану будівлі перед початком будівельних робіт, на жаль, не існує. Тому є правоохоронні органи, які у цьому мають розібратись.
До обговорення цього актуального і болючого питання долучились й депутат обласної ради Петро Павлюк, депутати районної ради Микола Рижик, Валерій Якимчук та Валентин Климчук. А підсумував його розгляд голова районної ради Михайло Борисюк. Він, зокрема, відзначив, що справді питання подальшої долі даної будівлі довгий час не вирішується. Ніхто остаточно і конкретно довго не міг сказати, що слід робити з цим об’єктом. Лише тиждень тому компетентні установи після  тривалих досліджень та проведення численних розрахунків дали відповідь – будівлю можна відновлювати. Підрядник готовий проводити роботи з розбирання завалених стін за власний кошт та зняти аварійну небезпеку. В ці дні підрядна організація вносить зміни до декларації на початок будівельних робіт, і в найближчі тижні зможе приступити до роботи.
Розставивши всі крапки над «і» в цьому питанні, депутати перейшли до розгляду порядку денного. Перш за все, вони прийняли депутатський запит Володимира Левченка  щодо невиконання рішення апеляційного суду Хмельницької області до прокуратури району, відділу ДВС Ізяславського РУЮ, адміністрації Ізяславської ЦРЛ та ознайомились із розглядом інших депутатських запитів.
Враховуючи плідну роботу в комісіях, засідання яких відбулись напередодні сесії, народні обранці досить швидко прийняли зміни до районного бюджету на 2015 рік, заслухали звіти про виконання ряду галузевих районних програм, затвердили технічні документації з нормативної грошової оцінки земель, погодили межі мисливських угідь, затвердили розпорядження голови районної ради, які були ним прийняті в міжсесійний період та надали матеріальну допомогу на лікування для громадян, які звертались до районної ради з відповідними заявами.


В.Сложинський