Депутати розглянули ряд важливих питань

30 жовтня відбулась чергова 37 сесія районної ради 6 скликання. Двадцять питань, які внесені у порядок денний засідання, були розглянуті народними обранцями під головуванням голови районної ради Михайла Борисюка. В роботі сесії також взяли участь голова райдержадміністрації Микола Камінський, перший заступник голови райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів РДА та силових структур району.

Перед початком засідання активісти волонтерських організацій, що координують роботу з допомоги нашим землякам-військовим, які беруть участь в АТО, нагородили грамотами та подяками благодійної організації «Фонд Заславщини» та ради ветеранів 8-мої бригади спеціального призначення керівників підприємств, організацій та органів місцевого самоврядування за активну допомогу армії та вагомий внесок у підтримку Збройних Сил України. В свою чергу, активісти теж отримали нагороди – подяки від імені райдержадміністрації та районної ради. Зокрема, Микола Камінський та Михайло Борисюк за активну громадянську позицію та щоденну роботу з організації допомоги військовим вручили подібні відзнаки голові ради ветеранів 8-мої бригади спеціального призначення Василю Тележинському, керівнику громадської організації «Народний контроль» Володимиру Тележинському, керівнику БО «Фонд Заславщини» Володимиру Зуєву та очільнику «Народної самооборони» Володимиру Павлюку. Звертаючись до присутніх у залі, волонтери відзначили, що наші оборонці й надалі потребують щоденної підтримки та допомоги. Зокрема, для потреб армії продовжується заготівля продуктів харчування та теплих речей. Тому вони вкотре звернулись з проханням не залишатись осторонь, а й надалі, у міру можливостей, підтримувати наших земляків, які  несуть службу на передовій.

Розпочинаючи сесію, голова районної ради вже традиційно ознайомив присутніх з відповідями, що надійшли від вищих органів влади на депутатські звернення й запити. Найбільш дискусійним було обговорення звернення щодо неякісної електроенергії, яку отримують жителі ряду сіл району. Аби роз’яснити ситуацію з цього приводу, на сесію був запрошений начальник Ізяславського РЕМ Віктор Метельський. Перш за все, Віктор Антонович зазначив, що головною причиною низької напруги в мережах є їх фізичний знос на 87%. Адже левова частка ліній електропередач була збудована наприкінці 60-тих років минулого сторіччя з дотриманням існуючих на той час норм номінальних потужностей. Але керівник пообіцяв в найближчий період, якщо не зміняться плани через ситуацію в країні, виконати частково ряд робіт в окремих населених пунктах, які дозволять подавати до споживачів якісну електрику.         

Найгострішим та найактуальнішим виявилось питання про виконання районного бюджету за 9 місяців поточного року. Спочатку із звітом про його виконання виступив начальник управління фінансів Сергій Журавель. За його інформацією, до загального фонду районного бюджету за 9 місяців надійшло доходів в сумі 118680785 грн, при плані 125456146 грн, що становить 94,6% до планових призначень. Питома вага офіційних трансфертів в загальній сумі надходжень займає 89,3%, податків і зборів - 10,7%. Невиконання дохідної частини бюджету обумовлене, перш за все, недоотриманням різного роду субвенцій. Крім того, не виконаний план й щодо сплати податків і зборів. Зокрема, цих платежів надійшло в сумі 12747 911 грн, при плані 12873100 грн, що становить 99,0%. Це пов’язано із невиконанням доходів, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів (І кошик), в складі якого 100% становлять надходження податку на доходи фізичних осіб. За 9 місяців виконання плану по податку на доходи фізичних осіб районного бюджету становить 98,4%, недоотримано 199516 грн.

Це пов’язано з невідповідністю доведених планових показників для району, які різняться з плановими показниками Ізяславського відділення Славутської ОДПІ. Відхилення в планових показниках на січень–вересень по податку на доходи фізичних осіб становлять 1551,4 тис.грн (план податкової - 23820,0 тис.грн, план по району - 25371,4 тис.грн). З метою забезпечення виконання дохідної частини бюджету району, управлінням фінансів щомісячно Ізяславському відділенню Славутської ОДПІ доводилися планові показники, затверджені місцевими радами на відповідний період, в тому числі й по доходах, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, виконання яких було забезпечено лише в 2-х звітних періодах. Вищевикладене свідчить про самоусунення податкової інспекції від виконання планових надходжень місцевого бюджету, затверджених розписом МФУ.

Крім того, станом на 01.10.2014 року податковий борг до місцевих бюджетів (без урахування податкового боргу платників, які перебувають у процедурах банкрутства) становить 530 тис.грн, що значною мірою впливає на виконання дохідної частини.

Податковий борг по податку на доходи фізичних осіб на 01.10.2014р.становить 163,5 тис.грн. В порівняні з початком року, податковий борг по податку на доходи фізичних осіб зменшився на 343,2 тис.грн, Це відбулось, в основному, за рахунок списання боргу ТОВ «Аграрне товариство» (224,8 тис.грн).

Невиконання планових призначень по надходженню податку на доходи фізичних осіб зумовлене зменшенням фонду оплати праці по ряду підприємств, низьким рівнем середньомісячної заробітної плати, недостатньою роботою по легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, високим рівнем працюючих, яким виплачується заробітна плата нижче мінімального розміру, низьким рівнем створення робочих місць.

З метою забезпечення  виконання планових показників, доведених Міністерством фінансів для району, управлінням фінансів було направлено лист Ізяславському відділенню Славутської ОДПІ щодо проведення, в межах компетенції, перевірок своєчасності нарахування та перерахування до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб від оренди земельних часток (паїв) товариствами. Однак, на даний час податковою інспекцією, як основним контролюючим органом, це питання не вирішене. Інформація щодо результатів проведеної роботи не подана і, як наслідок, за звітний період до місцевого бюджету надійшло цього податку в сумі 3113,4 тис.грн, що становить 61% до річних розрахункових показників. Станом на 01.10.2014 року не проводилася сплата податку СТОВ «Слава» с.Припутні, ТОВ ім.Черняховського с.Нове Село, ТОВ «Поділля» с.Даньківці, ФГ «Зелений гай» с.Лютарка.

Зі співдоповіддю з даного питання виступив й начальник Ізяславського відділення Славутської ОДПІ Віталій Мартинюк. Віталій Григорович поінформував про роботу, яку виконувала податкова інспекція впродовж 9 місяців у напрямку виконання показників районного бюджету. Він підтвердив й те, що доведені планові показники управління фінансів й податкової дійсно різняться. Але запевнив, що у подальшій своїй роботі буде вжито всіх необхідних заходів для виконання дохідної частини бюджету району.

Свою стурбованість з приводу невиконання районного бюджету від імені постійної комісії бюджету і фінансів висловив й голова цієї комісії Леонід Франко. Він звернувся з пропозицією вжити більш дієвих заходів щодо наповнення бюджету усіма контролюючими органами.

В обговоренні питання про виконання бюджету взяли участь ряд депутатів та представники прокуратури, а підсумував результати його розгляду голова райдержадміністрації Микола Камінський. Зокрема, Микола Миколайович відзначив, що всі контролюючі органи, які відповідають за цей напрям роботи, мають працювати спільно. Резервів для наповнення бюджету є достатньо. Тому він запропонував поглиблено попрацювати та виявити причини несплати різноманітних податків і зборів, перш за все, установами виконання покарань (ЗВК №58 та ІВК №31), які, маючи особливий статус, повністю ігнорують сплату зобов’язань, аграрними товариствами та іншими установами – неплатниками податків. Крім того, його насторожує і той факт, що окремі аграрні компанії, маючи потужну матеріальну базу й значні грошові ресурси, отримують привілеї з реструктуризації податкових зобов’язань. Тому керівник виконавчої влади району запропонував розробити ряд заходів і в найближчі терміни досконало розібратись в цих питаннях.

Після тривалих дискусій та обговорень, враховуючи думки голови райдержадміністрації та окремих депутатів, було прийнято рішення вже у середу, 5 листопада, провести спільне засідання колегії райдержадміністрації та президії районної ради, на яку запросити всіх неплатників податкових зобов’язань. Під час даного зібрання заплановано окреслити шляхи виходу з ситуації, що склалась, та в найкоротші строки покращити її. Також рішенням сесії районної ради було рекомендовано всім контролюючим органам в найкоротші терміни провести позапланові перевірки неплатників податків та притягнути їх до відповідальності.

Поставивши крапку в цьому нелегкому питанні, депутати прийняли ще ряд відповідних рішень. Одразу вони внесли зміни до районного бюджету на 2014 рік, після чого затвердили: звіти про хід виконання ряду програм; технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки; положення про балансову комісію районної ради та про порядок призначення та звільнення з посади керівників підприємств, закладів установ і організацій спільної власності територіальних громад району; розпорядження голови районної ради, прийняті ним у міжсесійний період. Також під час сесії депутати надали згоду КЗ «Ізяславський центр ПМСД» та Ізяславській ЦРЛ на списання майна й обладнання, через відсутність учнів тимчасово призупинили функціонування Добринського НВК І-ІІ ст. – дитячий садок, прийняли рішення про недоцільність відновлення діяльності Підлісецької ЗОШ І ст. Насамкінець засідання депутати погодили відпустку голові районної ради та надали матеріальну допомогу на лікування й інші потреби громадянам району, які звернулися до районної ради з відповідними заявами.

В.Сложинський