Готові захищати Батьківщину

Продовжується збір допомоги 7 батальйону територіальної оборони, що сформований в обласному центрі. Впродовж тижня від різноманітних підприємств та організацій, небайдужих громадян на благодійний рахунок в районі надійшло близько 160 тис.грн. Минулої п’ятниці родичі військовослужбовців, представники військкомату та ради ветеранів 8-ої бригади спеціального призначення побували у військовій частині, аби особисто передати бійцям засоби особистої гігієни, продукти харчування, військовий інвентар та інші товари відповідно до сформованого списку першочергових потреб. 
Представники військової частини та земляки-військовослужбовці з радістю зустріли гостей. Адже зважаючи на складне економічне становище в державі, дедалі більше доводиться розраховувати лише на підтримку з боку простих громадян та родичів. Слід відзначити, що ізяславчани не лише активно перераховували кошти, а й надавали посильну допомогу продуктами харчування. Таким чином, до військової частини прибув мікроавтобус майже повністю завантажений необхідними речами. 
Спілкуючись з військовими, жоден з них не скаржився на умови проходження служби, а також хлопці запевнили, що готові до виконання військового завдання. Батьки та дружини бійців батальйону найбільше були схвильовані тим, що вони не забезпечені відповідними засобами захисту, а в першу чергу бронежилетами. Того дня керівництво частини запевнило, що жоден боєць не покине територію частини без необхідного спорядження. Про те, що батальйон забезпечений усім необхідним, говорив раніше й голова облдержадміністрації Леонід Прус. Він повідомив, що бронежилетів є 80 на 423 бійці батальйону і, за його словами, це прийнятне явище. Він каже, що при вахтовому методі роботи ця кількість бронезахистів для вояків є цілком достатньою.
У вівторок, 1 липня, майже весь особовий склад 7 батальйону територіальної оборони покинув місце розташування, та, за словами командування частини, відбув на виконання військового завдання з укріплення державних кордонів до Харківської області. Але їхньому від’їзду передували інші події. В обідню пору до воріт військової частини прибули місцеві активісти та батьки військовослужбовців, здебільшого з нашого району, аби блокувати відправку солдатів, допоки їх не буде забезпечено бронежилетами та іншим захисним спорядженням. Поспілкуватись до них вийшли військовий комісар області Сергій Присяжнюк та вище командування батальйону. Всі вони запевняли, що батальйон відповідно до діючих норм та правил стовідсотково забезпечений всім необхідним, і, в першу чергу, дякуючи волонтерам. За наданою ними інформацією, бронежилетами забезпечена лише стрілецька рота, як того і вимагається. Інші дві роти охорони не потребують такого укомплектування. Крім того, за словами Сергія Присяжнюка, особовий склад частини не братиме участь у антитерористичній операції. Не чекаючи розблокування виїзду, військові покинули частину пішки. Після тривалих перемовин та  дискусій досягнуто домовленості, що найближчим часом за кошти, зібрані в районі, буде придбано 18 бронежилетів (така кількість військових з Ізяславського  району), які нашими представниками спільно з військовим комісаром області будуть доставлені до місця дислокації 7 батальйону та будуть передані кожному солдату особисто. 
Слід зазначити, що така ситуація не виникла б, якби не пусті обіцянки. Знаючи реальну картину, батьки та активісти до моменту відправки військових мали нагоду придбати необхідний інвентар. Але на даний час доведеться доправляти засоби захисту за сотні кілометрів. Так би мовити, по гарячих слідах вже домовлено про закупівлю 20 бронежилетів у Києві, які можливо буде доставити у п’ятницю. Сподіваємось, що саме так і станеться, і вже за декілька днів наші земляки, а разом із ними весь особовий склад частини, будуть захищеними, і живими та здоровими незабаром повернуться до рідних домівок.


В.Сложинський