Хмельницька АЕС оголошує про публічні обговорення

З метою реалізації права громадян та їх об'єднань на участь у розгляді питань і процесі прийняття рішень, пов'язаних з використанням ядерної енергії, а також права на отримання повної та достовірної інформації про діяльність ядерного об'єкта, Хмельницька АЕС повідомляє про початок публічного обговорення (громадських слухань) щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока.                                                          

Основним документом, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України прийме рішення щодо можливості продовження терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС (ВВЕР-1000) є Звіт з періодичної переоцінки безпеки, який розробляється, у тому числі, з врахуванням результатів громадських обговорень, проведених у населених пунктах зони спостереження атомної електростанції. Продовження терміну експлуатації атомних енергоблоків, за умови підтвердження регулюючим органом рівня їх безпеки, є визнаною світовою практикою та дозволяє зберегти існуючий рівень енергогенерації в країні.

Проектний термін експлуатації першого енергоблока ХАЕС вичерпано 13 грудня 2018 року. Нині тривають ремонтні та модернізаційні роботи, які планується виконати за 257 діб.

Хмельницькою АЕС отримано позитивний висновок державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки щодо експлуатації енергоблока у зупиненому стані на період виконання необхідних організаційно-технічних заходів для обґрунтування можливості його довгострокової експлуатації.

Під час довготривалого планово-попереджувального ремонту (ППР) 2018-2019 років, який триває на енергоблоці, заплановано здійснити: капітальний ремонт генератора, середній ремонт реактора та парогенераторів, повне вивантаження активної зони, ремонт всіх трьох каналів систем безпеки.

Також заплановано виконати роботи з продовження строку експлуатації корпусу реактора, транспортно-технологічного обладнання, реалізації заходів з підвищення кваліфікації обладнання та сейсмостійкості трубопроводів.

Особливу увага приділяється виконанню заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (К(з)ПБ) енергоблоків з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке виробило проектний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблока.

Громадські слухання за рішеннями органів державної влади і місцевого самоврядування Хмельницької та Рівненської областей відбудуться з участю фахівців Хмельницької АЕС у лютому – березні 2019 року:

1. Гощанський район - 4 лютого 2019 р. о 10 год. в Гощанському районному центрі дітей,  юнацтва      та      молоді,      вул.    С. Наливайка, 3,  смт. Гоща.

2. Білогірський район -  8 лютого 2019 року об 11 год. в навчально-тренувальному центрі

ВП ХАЕС,    вул.    Енергетиків,   16,   м. Нетішин. 

3. м. Острог – 15 лютого 2019 р. 0 14 год. в районному будинку культури, пр.-т Незалежності, 14, м. Острог.

4. Ізяславський район – 20 лютого 2019 року об 11 год. в навчально-тренувальному центрі

ВП ХАЕС,    вул.    Енергетиків,   16,   м. Нетішин. 

5. м. Нетішин – 21 лютого 2019 року о 18 год. в КЗ «Палац культури», вул.. Шевченка, 3,

м. Нетішин.

6. Славутський район – 22 лютого 2019 року об 11 год. в навчально-тренувальному центрі

ВП ХАЕС,    вул.    Енергетиків,   16,   м. Нетішин.

7. Острозький район – 26 лютого 2019 року о 10 год. в районному будинку культури, пр.-т Незалежності, 14, м. Острог.

8. Здолбунівський район – 27 лютого 2019 об 11 год. в навчально-тренувальному центрі

ВП ХАЕС,    вул.    Енергетиків,   16,   м. Нетішин.

9. Шепетівський район, с. Пліщин – 6 березня 2019 року об 11 год. в навчально-тренувальному центрі ВП ХАЕС,    вул.    Енергетиків,   16,   м. Нетішин.

10. м. Славута – 15 березня 2019 року о 17 год. в Палаці культури, вул. Ярослава Мудрого, 64, м.Славута.

Письмові пропозиції, запитання щодо теми обговорення можна надсилати на адресу ВП ХАЕС pr@khnpp.atom.gov.ua, або зателефонувати: т.(03842) 63713, 63793, 40546.

З більш детальною інформацією і матеріалами щодо цього питання можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Хмельницької АЕС: www.xaec.org.ua .