Медична сестра – сестра милосердя

Медик – одна з найгуманніших професій на землі, але серед медиків, мабуть, найлюдяніша, найпочесніша та подеколи найважча професія – медична сестра. У всі часи медичні сестри були і є зосередженням милосердя, тому їх так і називають – сестри милосердя. І не випадково, що важка місія медичної сестри, здебільшого, лягає на тендітні жіночі плечі. Бо саме жіноче чутливе серце, добрі руки та велике терпіння так необхідні у цій професії.
За ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер, починаючи з 1997 року, в Україні 12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Щороку на Ізяславщині в цей день теж вшановують представниць цієї благородної та гуманної професії. Аби привітати медичних сестер з професійним святом, в актовій залі міської амбулаторії загальної практики сімейної медицини зібрались керівники району та медичної галузі. Зокрема, до винуватиць свята з щирими словами вітань звернулись голова районної ради Михайло Борисюк та перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Патюк. Посадовці подякували їм за чуйні серця, відданість своїй справі та вручили окремим жінкам спільні грамоти районної ради та райдержадміністрації, подарунки і квіти. 
Вітали своїх колег й головний лікар району Олександр Агапій, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Шиленко, голова районної профспілки медичних працівників Анатолій Мартинюк. У своїх урочистих промовах вони відзначали, що основний тягар з лікування хворих досить часто лежить на плечах медичних сестер. Саме їхнє добре ставлення до пацієнтів, їх професіоналізм та високий кваліфікаційний рівень дозволяють хворим якнайшвидше повертатись здоровими до повноцінного життя. Керівники медичної галузі кращим представницям цієї важливої професії вручили квіти та почесні грамоти. Насамкінець зібрання привітала колег лікар-стоматолог Валентина Островська, яка зачитала авторський вірш, присвячений людям у білих халатах. 


В.Сложинський