Народ із армією і армія з народом

З початку бойових дій та проведення антитерористичної операції, яка й надалі триває на території Луганської та Донецької областей, весь український народ надто схвильований подальшою долею нашої держави. Мирне та спокійне життя  - це, мабуть, те, чого зараз прагне кожен. Тому найменше ми зараз надаємо значення тим економічним негараздам, які з’явилися в нашому буденному житті, оскільки визнаємо, що набагато важче тим, хто проживає на території бойових дій та військовим-учасникам цієї неоголошеної війни. 
Задля зміцнення обороноздатності української армії об’єдналася вся українська громада, і, гадаю, немає жодної сім’ї, яка б не підтримала наше військо як морально, так і матеріально. Кожен розуміє, що розграбована та занедбана впродовж останніх 23 років незалежності армія, за державний кошт не здатна до спротиву агресору та захисту наших національних цінностей. Звісно ж, що держава намагається усіма наявними ресурсами підтримати військових, але визнає, що без допомоги небайдужих громадян забезпечити обороноздатність України не вдасться. 
З початку мобілізації та АТО Ізяславщина теж активно підтримує захисників. Зокрема, ще на початку березня місяця, коли гостро постали питання щодо мобілізації та виконання функцій щодо її проведення Ізяславським райвійськкоматом, військові вперше звернулися за допомогою. Адже не маючи відповідного фінансування, комісаріат мав в стислі строки проводити відправку мобілізованих до місць дислокації та провадити свою діяльність відповідно до Закону «Про часткову мобілізацію», який був виданий 17 березня. Не маючи навіть елементарного – паперу та оргтехніки, військовий комісар звернувся до районної влади та представників громадських організацій з проханням допомогти. І дійсно, довго чекати не довелось. Відразу було прийнято рішення про збір благодійних внесків, які міг надати кожен житель району, перерахувавши відповідні кошти на рахунок громадської організації «Рада ветеранів 8-ої бригади спеціального призначення», керівником якої є військовослужбовець у відставці, учасник війни в Афганістані Василь Тележинський. Сам Василь Іванович на громадських засадах взявся за цю справу та тримав зв'язок з комісаріатом, аби за отримані кошти вирішувати найбільш нагальні питання. 
«Приємно, що в досить складний час багато мешканців нашого краю з розумінням віднеслись до пропозиції допомогти війську і безпосередньо нашому військкомату»,- говорить Василь Тележинський. - Багато керівників та трудових колективів перераховували кошти на рахунок, надавали допомогу військовим спорядженням та іншими матеріалами. Зокрема, без жодних зволікань було вирішено питання про забезпечення оргтехнікою, яку погодились надати в користування військкомату депутат обласної ради Петро Павлюк, відділ освіти, молоді та спорту і міська рада. Крім того, керівник хлібозаводу, депутат обласної ради Олена Данієва один комп’ютер подарувала. Але надання допомоги не обмежилось військовим комісаріатом. Надалі ми вивчали ситуацію про потреби військових частин, які дислокуються на території області, та бійці яких беруть участь у АТО. Дізнавшись, що військовій частині А-0553, яка у минулому дислокувалась на території нашого міста, а зараз розташована в обласному центрі, вкрай необхідна пересувна дизельна електростанція, за сприяння міської ради та КП «Ізяславтепломережа» було придбано дану техніку та передано особовому складу частини. Також досить значну допомогу для військовослужбовців цієї ж частини коштами та військовим взуттям (40 пар так званих «берців») надав колектив ДП «Ізяславське лісове господарство». ТОВ «Ізяславмолпродукт» передав частині 20 кг масла та 100 л паливно-мастильних матеріалів, відділ освіти, молоді та спорту надав допомогу продуктами харчування, колектив ветеринарної служби району  - коштами. А на благодійний рахунок нашої громадської організації надійшло 31311,09 грн, з яких використано на потреби військкомату та на заходи з мобілізації 28811 грн. Перераховували гроші трудові колективи підприємств та установ, приватні підприємці та прості громадяни. Основна частка коштів використана на закупівлю ПММ для відправки мобілізованих. Також гроші витрачались на  облаштування кімнати чергового у військкоматі, встановлення захисних решіток на вікна, виготовлення облікових карток військовослужбовців, закупку канцтоварів тощо. А взагалі, для всіх, кого цікавить інформація про їх використання - я з радістю її надам. До речі, журнал про рух цих ресурсів є безпосередньо в мене та в райвійськкоматі». 
На жаль, ніхто не знає точної дати, коли припиняться бойові дії. І тому цими днями розпочався і  триває збір коштів, продуктів харчування та інших товарів для допомоги бійцям 7 батальйону територіальної оборони м.Хмельницький, сформованого нещодавно під час проведення часткової мобілізації. В даному підрозділі проходять службу 19 громадян з нашого району. Батальйон в недалекому майбутньому має відбути у зону проведення АТО. А тому на початку цього тижня було вирішено в якнайкоротші терміни організувати збір коштів та матеріальних ресурсів для їх підтримки. Знову ж таки, після проведення зібрання з даного питання, яке було ініційоване керівниками району та військкомату, було вирішено доручити займатися цим  голові ради ветеранів 8-мої бригади спецпризначення Василю Тележинському. І тут жителі району знову демонструють свою солідарність та готовність допомогти армії та нашим землякам. Відразу під час засідання активу району було зібрано близько 2 тис.грн коштів. Багато керівників в залі підтвердили свою готовність надати допомогу продуктами харчування, пиломатеріалами, господарчими та промисловими товарами, військовим інвентарем. Крім того, на момент виходу в друк газети на благодійний рахунок досить інтенсивно надходять кошти. Після консультацій з родичами мобілізованих, що проходять службу в даному батальйоні, було прийнято рішення залучити їх до збору необхідних речей та формування списку першочергових потреб військовослужбовців. Таким чином вирішено, що в першу чергу благодійні кошти будуть використовувати на придбання засобів захисту, військового інвентарю, продуктів харчування та медикаментів. За словами родичів, бійці звертаються з проханням придбати їм тепловізор, ліхтарі, декілька біноклів, маскувальні сітки тощо. Їх хвилювання були найбільшими за відсутності бронежилетів, але, як вони кажуть, на даний час вже ними забезпечені. Зібрана допомога та придбані товари до кінця цього тижня будуть доставлені безпосередньо їх родичами та представниками району до частини і передані їм особисто. Сподіваємось, що в такий спосіб зібрана допомога буде використана за призначенням і не породить будь-яких чуток, що хтось міг на цьому нажитись. Бо наше суспільство, яке зневірилось у порядності державних посадовців та вищих військових командирів, на даному етапі заради власної впевненості має приймати безпосередню участь у таких акціях.    
Що ж стосується самої мобілізації, то на даний час, за словами військового комісара Михайла Євтушка, з її початку до Збройних Сил України призвано 82 громадянина нашого району. 30 військовослужбовцям строкової служби з Ізяславщини продовжено її термін. Під час їх відправки до військових частин доставлялись продукти харчування, зібрані громадою. Але найбільше, що хвилює бійців – надійний тил вдома. Усі вони, у більшості випадків, були єдиними годувальниками сім’ї, і, покинувши домівки, їх переповнюють хвилювання, як житимуть їхні батьки, дружини та діти. Тому громадська організація «Народна самооборона» запропонувала військовому комісаріату свою допомогу сім’ям військових у веденні домашнього господарства. Крім того, ми всі добре знаємо тих людей, які живуть поряд з нами та чекають своїх синів та чоловіків додому з армії, і просто в нас є громадянський обов’язок по можливості допомагати цим людям та хоча б просто цікавитись їхнім буденним життям. 
Насамкінець даної публікації хочу відзначити, що на теренах Ізяславщини волонтерську роботу по допомозі військовим проводить декілька ініціативних організацій та людей. Вони здійснюють вкрай важливу справу, але для більш чіткої, прозорої та організованої роботи, на мою думку і думку багатьох ізяславчан, вони мають працювати спільно, попередньо узгоджуючи свої дії. Адже це важливо, в першу чергу, для наших військових, аби ніхто не був обділений увагою та турботою своїх земляків. 
І ще одна ремарка. В складний час ми об’єдналися задля допомоги державі, адже наші серця переповнює біль і смуток від того, що у 21 столітті від куль на українській землі гинуть люди. Багато мирних громадян стають заручниками обставин, втрачають власні домівки, своїх рідних та близьких. Зовнішній ворог і всі ці чинники об’єднали нас. Але давайте будемо єдині ще й тому, що скажемо російським продуктам, промисловим товарам, паливно-мастильним матеріалам «НІ». В першу чергу, це стосується підприємців, які продовжують завозити до своїх магазинів продукти харчування зі штрих-кодом 46. Підтримуючи російського виробника, ми підтримуємо й її військово-промисловий комплекс. А також давайте будемо добрішими і гуманнішими один до одного, знайдемо спосіб примиритися навколо єдиної мети – здобуття вільної, незалежної, європейської, могутньої та суверенної держави. Слава Україні!

В.Сложинський