Об’єднуючи зусилля на порозі очікуваних реформ

10 грудня у Будинку рад під головуванням Івана Гончара відбулися загальні збори повноважних представників членів Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» Хмельницької області.Учасники зібрання розглянули ряд важливих та актуальних для органів місцевого самоврядування питань.

Про першочергові завдання Регіонального відділення Асоціації в рамках реформ місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні присутнім доповів перший заступник голови обласної ради Віктор Адамський. Він акцентував увагу присутніх на тих головних проблемах, які виникають у територіальних громад на шляху децентралізації влади та реформування системи місцевого самоврядування. Віктор Романович прокоментував також основні напрями законодавчих змін щодо ефективного розподілу повноважень, належного ресурсного забезпечення місцевого самоврядування та формування самодостатніх територіальних громад, які передбачено в парламентській Коаліційній угоді.

В обговоренні перспектив розвитку органів місцевого самоврядування активну участь взяли голова Віньковецької районної ради Михайло Бойко, голова Кам’янець-Подільської районної ради Микола Жоган, голова Теофіпольської районної ради Віктор Лебединський, голова Чемеровецької районної ради Ігор Забіяка та інші. Вони висловили ряд конкретних пропозицій щодо удосконалення бюджетного, податкового та земельного законодавства, визначили шляхи підвищення ефективності роботи регіональних відділень асоціацій органів місцевого самоврядування.

З другого питання порядку денного щодо координації дій районних територіальних громад з метою матеріально-технічної підтримки Збройних сил України та інших військових формувань у зоні проведення антитерористичної операції на сході країни учасників зборів поінформував голова обласної ради Іван Гончар. Він відзначив активну волонтерську діяльність окремих районів, а також вичерпно відповів на запитання колег.

Учасники зборів визначилися на зборах і з кандидатурою до складу Правління Асоціації від районних рад – членів Асоціації Хмельницької області. Підтримку присутніх отримала голова Новоушицької районної ради Віта Гребенюк. Правлінням Української асоціації районних та обласних рад, чергове засідання якого відбудеться 12 грудня у Києві, заплановано внести відповідні зміни до складу Правління Асоціації. Тепер, відповідно до Статуту Асоціації, Хмельниччину в цій організації представлятимуть два повноважних представники: Іван Гончар як голова обласної ради та Віта Гребенюк як представник від районних рад нашої області.

 

За матеріалами сайту http://oblrada.km.ua