Представники місії ОБСЄ відслідковують рівень безпеки на Хмельницькій АЕС

11 лютого 2019 року Хмельницьку АЕС відвідали представники спеціальної моніторингової місії організації з безпеки та співпраці в Європі (СММ ОБСЄ). Такі візити міжнародні спостерігачі здійснюють щорічно.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ функціонує в Україні з березня 2014 року. Основні завдання неозброєної цивільної місії, яка працює у всіх регіонах України, полягають у неупередженому і об'єктивному спостереженні та звітуванні про ситуацію в Україні. Хмельницька АЕС також у полі зору представників місії ОБСЄ.

Під час візиту на Хмельницьку АЕС представники місії ОБСЄ зустрілися із керівництвом та фахівцями, відповідальними за забезпечення ядерної, радіаційної, екологічної та фізичної безпеки на стратегічному підприємстві. Зокрема, про основні роботи, які здійснюються на атомній станції у сфері ядерної безпеки, розповів присутнім начальник відділу ядерної безпеки ХАЕС Леонід Вайнер. Серед найважливіших - технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом. Сфера інтересів учасників місії охоплювала і питання поставки ядерного палива та контролю за ядерними матеріалами. Цікавились представники ОБСЄ рівнем захищеності ХАЕС, станом справ щодо спорудження третього та четвертого енергоблоків, а також екологічними аспектами діяльності АЕС.

Представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ отримали кваліфіковані відповіді на всі питання від фахівців Хмельницької АЕС.

 

 

 

За даними матеріалів ВП ХАЕС  www.хаес.org.ua