При належному фінансуванні поліклініка запрацює з нового року

У 2011 році через аварійний стан розпочались роботи з капітального ремонту будівлі поліклініки центральної районної лікарні. Більше двох років населення нашого району відчуває певні незручності з медичного обслуговування. Адже діагностичні кабінети та кабінети прийомів лікарів розташувались у багатьох відділеннях, дитячій консультації. Крім того, в таких умовах досить незручно працювати й самим лікарям. Оскільки в одному кабінеті проводять прийоми в різні години по двоє спеціалістів. 
Хоча великий об’єм робіт вже виконано, але ще треба зробити чимало щоб поліклініка отримала нове життя. Тому 19 серпня на даному об’єкті відбулась робоча нарада голови районної ради Михайла Борисюка з керівником підрядної організації «Ізяславтрансбуд» Юрієм Гасюком та замовником робіт, головним лікарем Ізяславської ЦРЛ Олександром Агапієм. 
Під час наради керівники оглянули приміщення  будівлі поліклініки та узгодили графік проведення подальших робіт, а головне визначились, що за наявності фінансування відремонтований корпус має запрацювати вже з нового року.   
Слід зазначити, що кошторисна вартість даного об’єкта після проведення тендеру – 10103,759 тис.грн. У 2011 році виділено та освоєно коштів в сумі 1505,7 тис.грн, у 2012 році – 1845,756 тис.грн. Впродовж попередніх двох років покрівлю з м’яким покриттям замінено на шатрову та перекрито металопрофілем, на другому, третьому та четвертому поверхах переобладнано системи опалення, водопроводу, каналізації, електропостачання, вентиляції, пожежної сигналізації, замінено вікна на енергозберігаючі, проведено шпаклювання та облицювання частини кімнат та коридорів. Готовність об’єкта на даний час вже більше 50 відсотків. Залишкова вартість будівництва станом на 1 січня 2013 року – 6752,303 тис.грн. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населенню, яке проживає на території зони спостереження, по вказаному об’єкту у 2013 році заплановано виділити кошти в сумі 4283,3 тис.грн (1735,4 тис.грн - субвенція з обласного бюджету, 2547,9 тис.грн – субвенція державного бюджету для районного). Станом на 20 серпня  фінансування даних коштів розпочалось. 
Як говорить керівник «Ізяславтрансбуд» Юрій Гасюк, його підприємство в змозі виконати всі необхідні роботи до кінця грудня місяця поточного року. Проблема лише в належному фінансуванні. У прискорені темпів проведення реконструкції зацікавлений і голова районної ради Михайло Борисюк. Адже центральна районна лікарня, зокрема поліклінічний корпус, є, так би мовити, стратегічно-важливим об’єктом району. Від його роботи залежить якість надання медичної допомоги населенню та  життя і здоров’я  наших співгромадян. Враховуючи, що Ізяславська ЦРЛ є найважливішим та найбільшим комунальним підприємством районної ради, Михайло Степанович запевнив, що кошти, заплановані цьогоріч на реконструкцію, будуть обов’язково профінансовані відразу ж після виконання робіт. На його сподівання, після прискорення темпів реконструкції та освоєння даних коштів хоча б до кінця жовтня місяця, можна буде продовжити розпочаті перемовини з обласною владою щодо виділення додаткових фінансів у сумі 2469,003 тис. грн, які необхідні для закінчення всіх будівельних робіт.  Михайло Борисюк зазначив: «Віримо будівельникам, що вони нас не підведуть, та всі роботи на заплановану суму, близько 4,2 млн грн будуть виконані до 1 листопада».
 

В.Сложинський