Проведення перерахунку пенсії з 1 квітня без додаткового звернення

Відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення особи відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), затвердженого постановою ПФУ від 18.05.2018  № 10-1, проводиться перерахунок пенсій.

Перерахунок пенсії проводиться з 1 квітня 2019 року, без звернення пенсіонера, на найбільш вигідних умовах тим особам, які на 1 березня 2019 року набули право на його проведення. Особи, яким проводився перерахунок з 01.04.2018 року, набудуть право на такий перерахунок з 01.04.2020 року.

Перерахунок пенсії проводиться для пенсіонерів, які продовжували працювати та мають не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії:

- з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію;

- з урахуванням страхового стажу  та заробітної плати (доходу), набутих після призначення  (попереднього перерахунку) пенсії.

Для пенсіонерів, які продовжували працювати і мають менше як 24 місяці страхового стажу:

- з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Перерахунок пенсії проводиться за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Цей Порядок не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», та які не досягли пенсійного віку.

 

         Шулякова В.М.
завідувач сектору  УСЗН