Розглянуто ряд важливих питань

     Минулого четверга, 18 червня, в залі засідань райдержадміністрації відбулась чергова сесія Ізяславської районної ради. В роботі засідання, яке провів голова районної ради Михайло Борисюк, крім народних обранців, взяли участь голова райдержадміністрації Борис Яцков, керівники структурних підрозділів РДА, прокурор району, начальник Ізяславського РВ УМВС, представники інших установ та організацій Ізяславщини.
     Як зазвичай, після затвердження порядку денного сесії та внесення до нього певних змін, депутати перейшли до розгляду першого питання – про розгляд депутатських запитів, з якого інформував голова районної ради. Зокрема, він ознайомив із відповідями, які надійшли з відповідних органів, на запити депутатів Василя Сопронюка, Валентина Климчука та Володимира Левченка. Якщо Володимира Левченка отримані відповіді повністю задовольнили та запит був знятий з контролю, то відповіді на  запити Василя Сопронюка (щодо припинення роботи філії «Ощадбанку» в с.Білогородка) та Валентина Климчука (щодо неправомірності рішення Плужненської сільської ради в питанні надання пільг на оподаткування землі) зовсім не влаштовували. Тому ці запити будуть надіслані у відповідні інстанції повторно і залишатимуться на контролі. 
     Продовжилось пленарне засідання розглядом питання про Районну Дошку Пошани «Кращі люди району», з якого інформував голова адміністрації Борис Яцков. Як пояснив керівник району, на часі змінити формат відзначення кращих людей району. І в період війни, мабуть, найбільшої поваги та авторитету заслуговують саме воїни-земляки, які на Сході боронять державу. Крім того, зараз передбачається проведення робіт з реконструкції центральної площі міста, де встановлена ця дошка. Підтримали пропозицію голови адміністрації й депутати, які колегіально вирішили цьогоріч не проводити відкриття Дошки Пошани на День незалежності, як це традиційно відбувається, а щодо подальшої її долі рішення буде прийнято дещо згодом. 
     Враховуючи плідну роботу в постійних комісіях, засідання яких відбулись напередодні, народні обранці досить швидко розглянули та прийняли рішення з ряду актуальних питань життєдіяльності району. Зокрема, було внесено зміни до районного бюджету на 2015 рік, надано згоду на реорганізацію Щуровецького та Радошівського НВК, внесено зміни до окремих районних програм та заслухано звіти про хід їх виконання, надано згоду адміністрації Ізяславської ЦРЛ на передачу в оренду медичного обладнання, затверджено розпорядження голови районної ради, які були прийняті ним в міжсесійний період, затверджено план роботи районної ради на ІІ півріччя, погоджено надання в користування мисливських угідь, затверджено ряд технічних документацій з нормативно-грошової оцінки земель та надано матеріальну допомогу на лікування для 21 громадянина району на суму більше 13 тис.грн, які звернулися до районної ради з відповідними заявами. Загалом за дві години роботи депутати прийняли рішення з майже 20 питань порядку денного. 
     Наостанок сесії на депутатів чекала ще одна процедура – обрання заступника голови районної ради. Напередодні сесії фракцією Блоку Юлії Тимошенко було внесено на цю вакансію повторно подання на депутата Валентину Кукуріку. Перед початком голосування думки депутатів розділились щодо доцільності обрання заступника на декілька місяців до наступних місцевих виборів, про що й засвідчили підсумки голосування. В результаті таємного голосування свій голос за запропоновану кандидатуру віддав 21 депутат, проти – 19. Таким чином, з перервою у майже рік, вибори заступника вкотре були безрезультатними, адже для обрання на цю посаду необхідно отримати підтримку у 31 голос. І, ймовірніше, 6 скликання районна рада допрацює без заступника голови ради.

В.Сложинський