В Ізяславі відкрили пам’ятник Кобзареві

       Серед багатьох визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце, бо з палким вогнем у душі захищав свободу і незалежність вітчизни, честь і гідність народу. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника відоме скрізь як ім’я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу.
       Напередодні відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, 5 березня, в Ізяславі відбулось відкриття пам’ятника видатному митцеві. Урочистості з нагоди цієї події відкрив міський голова Валентин Паньковський, який відзначив, що Кобзар був безстрашним, невтомним співцем волі, полум’яним патріотом своєї Батьківщини, служив народові та віддав йому свою геніальну творчість. Перед численною громадою виступили також перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Патюк та голова районної ради Михайло Борисюк. Керівники району привітали учасників зібрання з такою знаменною подією – відкриттям пам’ятного знаку та 200-річчям від дня народження Тараса Шевченка. Крім того, вони відзначали, що важко переоцінити постать Кобзаря у розвитку нашої культури та духовного відродження. Творчість Шевченка стала прикладом для багатьох поколінь українців, працювала на пробудження національної свідомості та формування державницького духу нації. 

Через творчість Шевченка Україну пізнає світ, а його заклики до об’єднання досі працюють на консолідацію українського суспільства навколо найвищої цінності – вільної заможної України. Дякуючи Великому Кобзареві, ми сьогодні живемо в «.. в сім’ї вольній, новій…», яку усім нам необхідно розбудовувати та розвивати. Керівники району у своїх виступах згадували вірші великого поета та закликали усіх наслідувати приклади митця у боротьбі за волю та незалежність нашої України.
       Також до слова запрошувались голова обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Віталій Міхалевський, голова районної громадської організації «Заповіти Кобзаря» Леонід Грозян. Керівники громадських організацій, перш за все, дякували всім небайдужим жителям району, які долучились до спорудження пам’ятника. Адже його зведення стало можливим завдяки благодійним пожертвам чи не кожного працівника бюджетної сфери, окремих сільських рад, підприємств, установ району та приватних підприємців. Найбільш активним меценатам були вручені почесні грамоти Всеукраїнського товариства «Просвіта» та збірки Тараса Шевченка «Кобзар». Також Віталій Міхалевський оголосив, що автор пам’ятника Віталій Рожик та екс-голова Ізяславської райдержадміністрації Віктор Розумний нагороджені медалями громадської організації «Просвіта» «Будівничий України». 
       Права відкрити погруддя Кобзареві були удостоєні заслужений працівник культури, член Національної спілки письменників України, почесний громадянин району та міста Ізяслава Василь Кравчук, художник, скульптор, почесний громадянин району Микола Ткачук та учениця Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Анна Ляшук. Василь Іванович та Микола Іванович після відкриття пам’ятника звернулися до громади та прочитали власні авторські твори.
       Святковий захід супроводжувався піснями на вірші Тараса Шевченка у виконанні народного аматорського хору Клубівського сільського будинку культури імені Георгія Кірпи.
Насамкінець зібрання благочинний Ізяславського округу УПЦ КП о.Володимир Ковальчук спільно з настоятелем храму с.Сахнівці УПЦ КП о.Юрієм Приймаком та настоятелем Римо-католицької парафії св.Йосипа о.Єдуардом Пюро здійснили освячення пам’ятного знаку, після чого всі бажаючі поклали до підніжжя пам’ятника квіти.

В.Сложинський