Відбулось засідання 41 сесії районної ради

      Чергова 41 сесія районної ради відбулась у вівторок, 3 березня, в залі засідань райдержадміністрації. Як зазвичай,  в роботі пленарного засідання разом із депутатами брали участь перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, керівники структурних підрозділів адміністрації, сільські голови, керівники силових структур району та окремих підприємств. Розпочав та провів сесійне засідання голова районної ради Михайло Борисюк.
      Перед початком розгляду питань порядку денного, слово для виступу було надано представникам волонтерських організацій Володимиру Зуєву, Володимиру Павлюку та Василю Тележинському. Виступаючи перед присутніми, активіст Благодійної організації «Фонд Заславщини» Володимир Зуєв, висловив свою стурбованість з приводу відсутності координації оперативних дій та взаємодії волонтерських організацій з представниками виконавчої влади району при виникненні непередбачуваних обставин, пов’язаних з допомогою воїнам, які на Сході відстоюють незалежність держави, та сім’ям загиблих захисників. Зокрема, волонтери району обурені відсутністю належної співпраці виконавчої влади з громадськими організаціями, які несуть на собі майже весь тягар по збору допомоги військовим та родинам загиблих учасників АТО. Адже виникають досить непрості ситуації, особливо коли в сім’ї наших земляків приходять жахливі звістки про загибель їхніх рідних на полі бою, коли доводиться діяти досить швидко, без зайвих зволікань. В такі моменти доводиться вирішувати все за лічені години: транспорт, забезпечення паливом, ритуальні товари тощо. На думку Володимира Михайловича, цим безпосередньо має займатись місцева влада при підтримці волонтерів, а не навпаки. Тому він звернувся з пропозицією до керівників району якнайшвидше створити відповідний владний орган, який буде координувати усі дії при виникненні таких форс-мажорних обставин, виконувати головні функції у вивченні потреб наших земляків-військових та у безпосередній їм допомозі. Крім того, Володимир Михайлович відзначив, що готовий співпрацювати з владою для сумісного вирішення всіх питань, пов’язаних з підтримкою захисників України, та подякував багатьом керівникам за постійну допомогу. 
      Його підтримали й наступні виступаючі Володимир Павлюк та Василь Тележинський. Тому, на виконання пропозицій волонтерів, першочергово депутати та усі присутні в залі відразу перейшли до вирішення цього питання та створили координаційну групу з питань призову, мобілізації та підтримки сімей військовослужбовців, до якої увійшли представники влади, волонтерських організацій, військкомату, керівники окремих підприємств, депутати районної ради. Керівником цієї групи було призначено заступника голови райдержадміністрації Володимира Левченка. Тому відтепер всі питання, пов’язані з мобілізацією та наданням допомоги нашим воїнам-землякам та їх родинам, будуть вирішуватися саме цією координаційною групою. Крім того, за пропозицією депутатів, в районі буде створений спеціальний резервний фонд на випадок виникнення ситуацій, які вимагатимуть негайного розв’язання. 
      Після вирішення цього актуального питання, від імені Хмельницької облдержадміністрації Михайло Борисюк та Павло Ковальчук за постійну підтримку наших військовослужбовців, активну громадянську позицію нагородили почесними грамотами та подарунками директора КП «Ізяславтепломережа» Богдана Коцюбинського та благочинного храмів Ізяславського району УПЦ КП, протоієрея Володимира Ковальчука. 
      Переходячи до розгляду питань порядку денного, першим був розглянутий депутатський запит Інни Жернової до райдержадміністрації щодо налагодження автобусного сполучення районного центру з с.Закружці. Оскільки відповідь на даний запит Інну Олександрівну не задовольнила, то за її проханням він й надалі залишився на контролі у депутатського корпусу.
      З інформацією з наступного питання  - про стан законності та заходи щодо її зміцнення прокуратурою Ізяславського району - виступив прокурор району Петро Нікітюк. Петро Григорович охарактеризував діяльність прокуратури району у 2014 році та поділився планами очолюваного ним органу на найближчий період. Депутати визнали роботу прокуратури району задовільною, що було підтверджено й відповідним рішенням.    
      Далі депутати затвердили звіт начальника фінансового управління адміністрації Сергія Журавля про виконання районного бюджету за 2014 рік та внесли зміни до головного кошторису району на 2015 рік, заслухали звіти про хід виконання ряду галузевих районних програм, затвердили зміни до них та прийняли декілька нових програм. 
      Зокрема, було прийнято районну Програму соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2015-2017 роки; Програму надання фінансової підтримки хворим з хронічною нирковою недостатністю, що отримують програмний гемодіаліз та проживають в Ізяславському районі, на 2015-2018 роки; Програму організаційного забезпечення та підтримки діяльності Ізяславської районної організації ветеранів України на 2015-2018 роки. Крім того, в ході сесії народні обранці затвердили Порядок організації проїзду учнів та педагогічних працівників до місця навчання (роботи) й додому; припинили діяльність загальноосвітніх шкіл у селах Добрин, Підлісці, Зубарі, Сморшки, які в останні роки не здійснювали навчальний процес через відсутність учнів; надали згоду відділу освіти, молоді та спорту на списання неліквідного транспортного засобу; заслухали питання про виконання плану роботи районної ради за друге півріччя 2014 року; затвердили ряд технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок та надали матеріальну допомогу для 36 громадян району на лікування на загальну суму 17,4 тис.грн.
      Також депутати районної ради прийняли звернення до вищих органів влади щодо виконання норми Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» та щодо соціально-економічної ситуації в країні. Останнє звернення готувалось у двох варіантах: управлінням економіки РДА та депутатською комісією з питань регламенту та депутатської етики (голова – Валерій Якимчук). Депутати підтримали другий варіант звернення, оскільки, на їх думку, він був більш детальним та змістовним. А прийняти таке звернення народних обранців спонукало різке підвищення цін на пальне, продукти харчування та товари першої необхідності. Свою стурбованість з цього приводу вони висловлювали ще під час попереднього засідання президії районної ради, яке відбулось всередині минулого тижня. Аби вплинути на цінову політику в районі та зупинити зростання цін, після засідання президії було надіслано листи до контролюючих та силових органів району. А вже на сесії районної ради з цією ж метою депутати вирішили звернутись до вищих  органів влади. Повні тексти відповідних звернень надруковані нижче. 
      Після розгляду усіх питань порядку денного засідання чергової сесії було оголошено закритим.

В.Сложинський