Символіка Ізяславського району

СИМВОЛІКА ІЗЯСЛАВСЬКОГО РАЙОНУ

 

1. Великий герб 

ОПИСИ ГЕРБА (МАЛОГО, ВЕЛИКОГО), 

ПРАПОРА РАЙОНУ

(автор - А. Гречило):

Герб Ізяславського району: у червоному полі срібний хрест, у зеленій главі - три золоті княжі корони з червоним підкладом.

Великий герб Ізяславського району: щит з гербом району увінчано золотою районною короною й вписано у вінок зі золотих колосків і зеленого дубового листя, перевитий синьою стрічкою з золотим написом "Ізяславський район".

 

Прапор Ізяславського району: прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, розділене вертикально на дві частини - від древка зелену (шириною в 1/3 довжини прапора), на якій три жовті княжі корони з червоним підбиттям, одна над одною; частина з вільного краю червона, на ній - білий хрест (ширина рамена хреста рівна 1/4 ширини прапора).

 

У символах використано мотив з історичного герба Ізяслава - три княжі корони - чим вказано на назву району. Хрест підкреслює приналежність Ізяславщини до історичної Волині. У великому гербі вінок з дубового листя є символом міцності й незламності, а колоски - багатства й добробуту.

 

Щит може увінчувати стилізована золота територіальна корона, що вказує на приналежність герба саме району (зубці корони вирішені у формі листків дерев) - такі корони використовуються як елементи єдиної геральдичної системи України. Таким чином, символи району відображають природні особливості, історичну і сучасну символіку краю, вказують на його адміністративний статус.

 
2. Малий герб
 
 
3. Прапор