Що українцям дасть підписання політичної частини Асоціації з ЄС

У Брюсселі відбулася церемонія  підписання політичної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Що це означає для українців?

Попередній Кабінет Міністрів України скасував підготовку підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом, поклавши початок революційним протестам у країні. Сьогодні український уряд підписав лише політичну його частину, економічну — підпишуть окремо після президентських виборів в Україні 25 травня.

Угода про асоціацію, підписана 21 березня, викладена на 235 сторінках, зміст більшості з яких стане реальністю після підписання економічної частини.

Політична складова Угоди викладена у кількох перших розділах. Про що у ній йдеться?

Розділ І: мова йде про повагу принципів демократії, прав і свобод людини, верховенства права, визнання ринкової економіки як основи відносин.

Розділ ІІ: йдеться про поглиблення співпраці у сфері зовнішньої політики, спільної безпеки та оборони, дотримання суверенітету та територіальної цілісності згідно зі Статутом ООН та Гельсінським актом.

Розділ VІІ: мова йде про форму співпраці між ЄС та Україною, а саме: спільні саміти, створення Ради та комітетів асоціації тощо. Таким чином, основним здобутком підписання Україною Угоди про асоціацію є демонстрація Заходом своєї підтримки нашій державі, зокрема, в питаннях недоторканності кордонів та територіальної цілісності, а також активізація роботи з адаптації українського законодавства до стандартів ЄС. «Прозорість та підзвітність» органів влади, таким чином, змусять активізувати антикорупційну діяльність та реформи. Після підписання економічної частини Угоди мова буде йти про скасування мит на різні групи товарів обома сторонами, що відобразиться на цінах імпортної продукції та збільшенні ринку збуту для українських виробників. Окрім того можливі полегшення візового режиму або навіть повне скасування віз до ЄС для українців вже до кінця поточного року.

 

Джерело: fakty.ictv.ua